top of page

Haberler

s3.png

Dijital Dünya Söyleşileri I NFT, Blokzincir ve Dijitalleşen Sanat 1

Atlas Publishing Lab çatısı altında şekillendirdiğimiz Dijital Dünya Söyleşileri'nin ilki yayında. NFT, Blokzincir ve Dijitalleşen Sanat anabaşlığıyla, iki dilli yayınlanan bu söyleşiyi Biçem Kaya, Mahir Yavuz'la gerçekleştirdi.

 

Editörü: Mehmet Ekinci // İngilizcesi: Övgü Doğangün Olson.

İngilizce metnin redaksiyonu: Evrim Öncül ve Mehmet Ekinci.

Birkaç anabaşlıkta yayınlanacak söyleşi dizimizde bugünün bilgisi, tartışmaları ve sorunları üzerine çalışan ve üreten farklı disiplinlerden kişilerle konuşuyoruz. Hep bir şeylerden geri kalıyormuş gibi hissettiğimiz bugünlerde, dijitalleşen, hızlanan, odaklanamadığımız bu dünyada düşünceye yer açmayı ve değişen teknolojileri, alışkanlıkları, toplumları, iktidar ve üretim ilişkilerini ve değişen insanı birlikte incelemeyi amaçlıyoruz.

Okumak için: https://www.atlaspublishinglab.com/post/dijital-dunya-soylesileri-1

1
2
atlas_logo_edited.png

Bizi sosyal medyada takip edin.

  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram

Copyright 2022 [Zoa Web Design] 

atlas

(ﺍﻃﻠﺲ) i. (Ar. aṭles) İpekten sık dokunmuş, yüzü parlak, daima düz renkli, üstünde motif bulunmayan, sertçe, tüysüz, makbul bir kumaş çeşidi: Atlas-ı zer-beft giysem bir siyeh çuldur bana (Zâtî). Sırtında görüp gayrilerin atlas u dîbâ / Gam çekme kim sırtımda benim köhne abâ var (Rûhî-i Bağdâdî’den). Yârin giydiği atlasın hası / Silindi gönlünün kalmadı pası (Karacaoğlan).

bottom of page