top of page

Doing Good and Harm to Oneself: Philosophy of Conflict // Maxime Rovere

2022, Flammarion, 272 sayfa


#etik #felsefe #duygular #etkileşim


Kusurlarımız, yetersizliklerimiz ve ideallerimiz üzerine ustaca bir sorgulama.


İnsanoğlu Mars'ı keşfedecek, makineler geliştirecek kadar zeki, ama kötü takılmış bir kapağın neden ve nasıl bir tartışma konusu haline gelebileceğini anlayacak kadar zeki değil. İnsanlar arasındaki anlaşmazlık ve çatışmaların yapısını her açıdan inceleyen bu iyimser kitap şu şekilde özetlenebilir: "Hiçbir acı gerekli değildir, hiçbir acı bedava değildir.""Psikoloji, felsefe ve kişisel gelişim arasındaki yerleşik sınıflandırmaların ötesine geçen güçlü bir kitap."
LE CANARD ENCHAÎNÉ


"Maxime Rovere, kırılganlıklarımızı ortaya çıkaran anlaşmazlık konusunu ele alıyor.
TÉLÉRAMA


"Analiz, yaşam öyküleri ve bilgelik dolu bir kitap.
ELLE


"Filozof, burnumuzun dibinde kopan fırtınaları anlamak ve suçlamalardan kaçınmak için değerli bir anahtar olan olayları kişiselleştirilmemenin yolunu açıyor."
LIBERATION


"Filozof (...) büyüleyici denemesinde, ne kadar acı verici olurlarsa olsunlar, çatışmaların da ilerlememize yardımcı olabileceğini gösteriyor."
LE VIF WEEKEND

atlas_logo_edited.png

Bizi sosyal medyada takip edin.

  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram

Copyright 2022 [Zoa Web Design] 

atlas

(ﺍﻃﻠﺲ) i. (Ar. aṭles) İpekten sık dokunmuş, yüzü parlak, daima düz renkli, üstünde motif bulunmayan, sertçe, tüysüz, makbul bir kumaş çeşidi: Atlas-ı zer-beft giysem bir siyeh çuldur bana (Zâtî). Sırtında görüp gayrilerin atlas u dîbâ / Gam çekme kim sırtımda benim köhne abâ var (Rûhî-i Bağdâdî’den). Yârin giydiği atlasın hası / Silindi gönlünün kalmadı pası (Karacaoğlan).

bottom of page