top of page

Deep Adaptation: Navigating the Realities of Climate Chaos // ed. Jem Bendell, Rupert Read

224 sayfa, Polity Books, 2021


#çevre #iklimkrizi #derinadaptasyon


Jem Bendell’in yüzbinlerce okurun ilgisini çeken makalesinde ortaya attığı “derin adaptasyon” kavramı üzerine onun ve iklim aktivisti Rupert Read’in derlediği bu kitap iklim kaosuna karşı ortaya çıkan bu yeni küresel hareketi kavramsal ve pratik boyutlarıyla ele alan bir giriş kitabı.


“Derin adaptasyon” iklim kriziyle bağlantılı toplumsal ve doğal yıkımlar karşısında bakım odaklı tepkiler vermemize yardımcı olabilecek kişisel ve kolektif değişimlere işaret eden bir kavram.


“... Bu kitaba katkıda bulunan düşünür, aktivist ve akademisyenler bu kriz karşısında hayal ve dayanma gücünü elden bırakmadan yaşamanın ve ona göre hareket etmenin yollarını ve araçlarını gösteriyorlar. Herkesin bu radikal fikirlere katılması gerekmiyor ama bunlardan haberdar olması gerekiyor.”

—Satish Kumar, Editor Emeritus Resurgence & Ecologist and Founder, Schumacher College


Daha fazla bilgi için: https://www.politybooks.com/bookdetail?book_slug=deep-adaptation-navigating-the-realities-of-climate-chaos--9781509546831

atlas_logo_edited.png

Bizi sosyal medyada takip edin.

  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram

Copyright 2022 [Zoa Web Design] 

atlas

(ﺍﻃﻠﺲ) i. (Ar. aṭles) İpekten sık dokunmuş, yüzü parlak, daima düz renkli, üstünde motif bulunmayan, sertçe, tüysüz, makbul bir kumaş çeşidi: Atlas-ı zer-beft giysem bir siyeh çuldur bana (Zâtî). Sırtında görüp gayrilerin atlas u dîbâ / Gam çekme kim sırtımda benim köhne abâ var (Rûhî-i Bağdâdî’den). Yârin giydiği atlasın hası / Silindi gönlünün kalmadı pası (Karacaoğlan).

bottom of page