top of page

Back to the Holy Forests // Lorenzo Colantoni

152 sayfa, çizimli, 2022, Laterza


İnsanla doğa arasındaki birlikte yaşam yollarını yeniden keşfetmek üzere eski imparatorluk başkenti Nara’dan, kutsal Hongu şehrine, Japonya’nın daha az bilinen yerlerine çıkılan olağanüstü bir yolculuk.


Bu kitap şehri, şehir rehberlerini arkasında bırakıyor ve bizi boşluğun içine atıyor. Bizi, geleneğin güçlü ormanların kutsal olduğu Japonya’nın terk edilmiş köylerine, dünyadaki tek animist keşişlere, tanrı gibi tapınılan gökdelenler kadar uzun bin yıllık ağaçlara götürüyor. Büyüleyici sayfalar arasında güzergahı anlatan haritalar ve her bir bölümü kendilerine has bir dille yorumlayan beş sanatçının elinden çıkmış çizimler de yer alıyor.


Daha fazla bilgi için: https://www.laterza.it/scheda-libro/?isbn=9788858148525

atlas_logo_edited.png

Bizi sosyal medyada takip edin.

  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram

Copyright 2022 [Zoa Web Design] 

atlas

(ﺍﻃﻠﺲ) i. (Ar. aṭles) İpekten sık dokunmuş, yüzü parlak, daima düz renkli, üstünde motif bulunmayan, sertçe, tüysüz, makbul bir kumaş çeşidi: Atlas-ı zer-beft giysem bir siyeh çuldur bana (Zâtî). Sırtında görüp gayrilerin atlas u dîbâ / Gam çekme kim sırtımda benim köhne abâ var (Rûhî-i Bağdâdî’den). Yârin giydiği atlasın hası / Silindi gönlünün kalmadı pası (Karacaoğlan).

bottom of page